Uroda

Kokosowe kosmetyki do włosów

kokosowe-kosmetyki-do-wlosow-min

Jak już dobrze wiecie, jestem osobą,  która lubi testować różne produkty do włosów i robię to dość często. Ostatnio w moje ręce wpadł cały zestaw kosmetyków firmy Vita Coco, składający się z szamponu, odżywki i maski. Powiem szczerze, że pierwszy raz miałam styczność z tymi produktami, ale bardzo przypadły mi do gustu. Nie tylko z powodu swoich właściwości, ale też dlatego … że kocham kokos i jego zapach 🙂

Kokosowe kosmetyki do włosów

Każda z nas wie, że kokos ma świetnie działanie w dziedzinie pielęgnacji ciała i włosów. Kosmetyki Vita Coco urzekają nie tylko zapachem, ale i zawartością składników naturalnych, bo jest ich aż 95%, co jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Na rynku mamy wiele kosmetyków kokosowych, jednak niewiele z nich posiada w swoim składnie taki % składników naturalnych. A jak dobrze wiecie i śledzicie mój blog, przywiązuje dużą wagę do naturalnych kosmetyków!

Vita Coco Nourish

Vita Coco Nourish to seria do włosów suchych i trudno poddających się stylizacji. I właśnie ta opcja jest dla mnie najlepsza. Moje włosy są grube i jest ich bardzo dużo, przez co ciężko jest mi je ułożyć. A dodatkowo ze względu na codzienne prostowanie są nieco suche, zniszczone i puszące.

Szampon

Szampon Vita Coco Nourish  świetnie sprawdzi się do wszystkich rodzajów włosów. Zarówno tych cienkich i łamliwych, jak i również do takich jak moje, które mają tendencję do puszenia się. Największą jego zaletą dla mnie, było to, że w ogóle nie obciążał moich włosów, które już i tak są mocno obciążone po wielu kosmetykach. Szampon intensywnie nawilża i przeciwdziała puszeniu się włosów, wygładzając je i nadając im cudowną miękkość. Jak myć włosy szamponem to chyba nie muszę mówić 🙂 Tak więc przechodzimy do kolejnego etapu mycia włosów.

Szampon Vita Coco Nourish

Odżywka

Odżywka Vita Coco Nourish to kolejny produkt z serii. Odżywka podczas mycia włosów to coś, bez czego moje włosy nie nadają się do życia. Dlaczego? Mam ich na tyle dużo, że po prostu bez nałożenia odżywki nie jestem w stanie ich rozczesać. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po umyciu i wysuszeniu włosów, to to, że pięknie lśniły, były wyraźnie nawilżone … i cudownie pachniały! Dodatkowo odżywka pięknie je wygładziła i nadała im niesamowitej miękkości.

Vita Coco Nourish
Odżywka Vita Coco Nourish

Maska

Maska Vita Coco Nourish, to produkt do pielęgnacji włosów, który stosujemy raz, lub dwa razy w tygodniu. Nakładamy na końce włosów i trzymamy przez około 5 minut, później spłukujemy letnią wodą. Efekt po zastosowaniu odżywki to oczywiście miękkie, lśniące i nawilżone włosy. Nie mogę też nie wspomnieć o zapachu, który utrzymywał się na moich włosach aż do kolejnego mycia.

Vita Coco Nourish
Odżywka Vita Coco Nourish

Kokosowe kosmetyki do włosów Vita Coco, to zdecydowanie produkty, które mogę Wam polecić. Świetnie sprawdzają się w  pielęgnacji włosów, a w swoim składzie posiadają 95% składników naturalnych! A przy tym wszystkim są bardzo wydajne! No i zapach jest ich kolejnym ogromnym plusem. Dajcie znać, czy znacie te produkty i co o nich sądzicie.

2 komentarze

  • Marta

    Ja mam tą maskę, uwielbiam efekt po niej 😉

    Reply
  • Sandra

    Ja kocham zapach kokosa! Chyba wszystkie kosmetyki które mam są kokosowe, tych jeszcze nie znam, muszę zamówić!

    Reply

Dodaj komentarz