Uroda

Najlepsze kremy na zimę

Najlepsze kremy na zimę

Grudzień to pierwszy miesiąc zimy, wiążą się z tym zmiany temperatur i różne warunki atmosferyczne. Każde przechodzenie z pomieszczenia na dwór czy też wysiadanie z ciepłego samochodu, wiąże się z nagłą zmianą temperatury oraz wilgotności powietrza. Takie sytuacje, bardzo źle wpływają na naszą skórę. Przez te i kilka innych powodów, zimą powinniśmy zmienić krem na bogatszy w odpowiednie składniki odżywcze i nawilżające. Zapraszam do wpisu, gdzie opiszę najlepsze kremy na zimę, które sprawdziły się w moim przypadku w ostatnich latach. Wszystkie produkty z dzisiejszego wpisu znajdziecie na Notino.pl

Bioderma

Bioderma Atoderm Nutritive to krem odżywczy do skóry suchej i bardzo suchej.  Świetnie nawilża i odżywia, w swoim składzie ma dwa naturalne składniki masło shea i wyciąg z awokado, oraz dwa składniki nawilżające- wazelina i gliceryna. Krem świetnie sprawdzi się na dzień i na noc, można go stosować pod makijaż.

Bioderma Atoderm Nutritive
Bioderma Atoderm Nutritive

La Roche-Posay

La Roche-Posay Nutritic to krem odżywczy do cery bardzo suchej w swoim składzie ma wodę termalną, która działa kojąco na skórę, masło Shea, glicerynę, proteiny, oraz nową generację lipidów, które wzmacniają strukturę komórkową.  Krem dzięki swojej lekkiej formule nie zapycha porów. W moim przypadku sprawdził się idealnie gdy temperatury powietrza oscylowały w granicy 0*C.

La Roche-Posay Nutritic
La Roche-Posay Nutritic

Iwostin

Iwostin Hydro Sensita to krem ochronny z lipidami z przeznaczeniem typowo na zimę.  Krem w swoim składzie ma aqualan+,czyli 3 rodzaje cząsteczek kwasu hialuronowego, których zadaniem jest natychmiastowe nawilżenie. Plerasan, to opatentowany składnik, który jest odpowiedzialny za działanie kojące i wzmacniające odporność cery.

Iwostin Hydro Sensitia
Iwostin Hydro Sensitia

Podsumowanie

Krem do twarzy na zimę powinien się nieco różnić od tego, którego używamy latem, czy wiosną. Najlepsze zimowe kremy, to te tłuste, które zawierają małą ilość wody w swoim składzie, takie kremy chronią warstwę lipidową naszej cery i zabezpieczają ją przed działaniem mrozu. Choć jeśli masz krem w formie żelowej, to nie wyrzucaj go, kiedy temperatury powietrza są dodatnie, śmiało możesz go używać. Dajcie mi znać, czy zimą zmieniacie pielęgnację i jak ona wygląda.

2 komentarze

Dodaj komentarz