Styl życia

Zapachy do domu i świece tworzą miłą i przytulną atmosferę

Jeśli ktoś z Was zagląda na mój blog dość regularnie, powinien zauważyć, że uwielbiam wszystko, co sprawia, że w moim mieszkaniu pięknie pachnie. Zapachy do domu i świece, które tworzą przytulną i miłą atmosferę to mój absolutny must have podczas jesiennych i zimowych wieczorów.

Jeśli ktoś kazałby wybrać mi jeden zapach świecy, jaki chciałabym mieć do końca życia, bez zastanowienia odpowiedziałabym — świeca o zapachu świeżego prania. Jednak jest to zapach, który kojarzy mi się z długimi letnimi wieczorami. Jednak mamy początek listopada i za naszymi oknami maluje się jesienna aura, a dni stają się coraz krótsze. Aby w miłej i przytulnej atmosferze przetrwać ten czas, co roku zaopatruje się w  zapachy do domu i świece.

Woodwick — świece idealne?

Moim absolutnym numer jeden są świece firmy Woodwick. Spytacie dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta — są bardzo wydajne, posiadają boski zapach, ale przede wszystkim … ten dźwięk strzelającego drewnianego knota, który przypomina mi dźwięk kominka. Absolutny obłęd! No i oczywiście sam wygląd tych świec sprawia, że idealnie wkomponowują się w każde wnętrze.

Woodwick Amber & Incense
Woodwick Amber & Incense

Wosk zapachowy

Zima to czas świec w moim domu. Natomiast latem królują u mnie woski zapachowe. Nie wiem, od czego to zależy, jednak po prostu wolę podczas letnich wieczorów rozpalić kominek do wosku. W przypadku tego typu zapachów królują u mnie, od wielu, wielu lat, woski yankee candle i wspomniany wyżej zapach świeżego prania, czyli Yankee Candle Clean Cotton. Na drugie miejsce podium postawiłabym zapach Yankee Candle Pink Sands. Woski tej firmy są niesamowicie wydajne i już niewielka ilość wystarczy, aby nasz dom okrył się cudownym zapachem.

yankee-candle-clean-cotton
Yankee candle Clean cotton

Podsumowanie

Świece i woski bardzo mocno wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Sam widok i dźwięk ognia działa na nas uspokajająco. Wybór świec i wosków, na rynku jest olbrzymi, jednak z własnego doświadczenia wiem, że na świecach i woskach nie ma co oszczędzać. Niektóre świece potrafią się palić wiele, wiele godzin. Dajcie znać, jakie wy używacie zapachy do domu i świece. 🙂

2 komentarze

  • Monika

    Sprawdź sobie świeczke o zapachu czekolady z pomarańczą chyba z Yankee 😀 Jest cudowna, idealna na swieta!

    Reply
  • Madzia

    Zakochałam się w wsiach wood wick, muszę na święta zamówić taka z drewnianym knotem <3

    Reply

Dodaj komentarz