Social media

TOP10 Przydatne aplikacje Instagram – podrasuj swój profil!

przydatne aplikacje instagram top 10

Często otrzymuję od Was pytania, z jakich aplikacji korzystam przy okazji tworzenia treści na swój profil na Instagramie. Przez te kilka lat moich działań, niektóre przydatne aplikacje instagramowe stały się moim codziennym must have. Zapraszam do dzisiejszego wpisu, gdzie postaram się zaproponować fajne rozwiązania, które z pewnością ułatwią Wam korzystanie z Instastory czy samego Instagrama, a także sprawią, że Wasz feed nabierze nowej jakości! Zapraszam do wpisu gdzie poznacie moje TOP10, a w zasadzie TOP13 Przydatnych aplikacji na Instagram

Instagram w pigułce

 1. Inspiracja do postów – Pinterest,
 2. dobór hashtagów – IQ Hashtags,
 3. planowanie postów – Planoly
 4. ułożenie feedu – Preview lub Unum,
 5. obróbka zdjęć – Lightroom, Snapseed lub VSCO,
 6. tworzenie animacji – Mojo, Unfold,
 7. efektywne stories – Storyart,
 8. raport z działań – Napoleon cat,
 9. repostowanie zdjęć – Repost for Instagram.

Inspiracja do postów

Pinterest to jedno z tych miejsc w sieci, gdzie możemy sie zainspirować. Pozwala nam na wyszukiwanie i przeszukiwanie ciekawych i kreatywnych pomysłów.

Dobieranie hasztagów

Gdyby spytać kilku influencerów, co pozwala osiągnąć nam sukces, publikując zdjęcia na swoim profilu tak by miały fajne zasieg to pewnie duża część z nich powie jedno – hasztagi! Jest w tym wiele prawdy, dlatego z pomocą może przyjść nam aplikacji IQ Hashtags. Jeśli natomiast nie chcemy instalować specjalnych aplikacji, zawsze możemy poslużyć się wiedzą z internetu,  na przykład na moim blogu możecie znaleźć wpis — najlepsze paznokciowe hashtagi, do którego serdecznie zapraszam!

Ułożenie feedu

Jeśli chcemy, aby nasz feed na profilu był spójny, a wszystko do siebie pasowało to oprócz odpowiedniej obróbki zdjęć, fajnie jest dobrze dobierać fotografie względem siebie. Choć sama często o tym zapominam, to po czasie dociera do mnie, że powinnam planować. Dobrze, aby zdjęcia na profilu były różnorodne, źle wygląda na przykład układ trzech podobnych, stylizacyjnych, stojących zdjęć pod rząd, prawda? A wystarczy przepleść te zdjęcia jednym flatlayem i sprawa rozwiązana. Sama osobiście korzystam aktualnie z aplikacji Preview jednak przez pewien okres testowałam też UNUM i myślę, że dobór odpowiedniej aplikacji zależy od nas samych.

Obróbka zdjęć

Moim zdaniem kluczowy element dbania o wizerunek profilu, czyli obróbka zdjęć. Sama jestem wielką zwolenniczką aplikacji Lightroom i to w niej przeprowadzam 100% edycji zdjęć. Produkt od firmy Adobe pozwala nam zrobić niemalże wszystko, co najważniejsze. A tworząc odpowiednio dobrane presety do profilu, możemy wprowadzić spójność kolorystyczną, która w połączeniu z odpowiednim ułożeniem zdjęć, sprawi, że nasz profil będzie wyjątkowy.

Oprócz Lightrooma miałam okazje korzystać jeszcze z dwóch aplikacji, które mogę ze szczerego serca polecić. Pierwsza z nich to Snapseed, którą bardzo polubiłam za możliwość wybielania wybranych elementów zdjęcia. Przez pewien czas korzystałam też z VSCO, które ma wielu swoich zwolenników.

Przydatne aplikacje Instagram
Przydatne aplikacje Instagram.
źródło: https://helpx.adobe.com/

Zadbaj o stories

Urozmaicone InstaStories zawsze wygląda lepiej niż zwykłe tradycyjne wstawki. Sama korzystam z aplikacji Unfold, która szczególnie w płatnej wersji oferuje wiele ciekawych animacji i szablonów. Słyszałam również wiele dobrych opinii o Storyart i sama niedługo zamierzam przetestować tę aplikację.

Podsumowanie

Warto znać i sprawdzać wiele aplikacji, które mogą pomóc nam w prowadzeniu naszego profilu. Oprócz zmian wizualnych, na których chyba najbardziej nam zależy, przy okazji oszczędzamy wiele cennego czasu. Podzielcie się w komentarzu czy znacie jakieś ciekawe przydatne aplikacje instagram

2 komentarze

 • Oliwia Błaszczykowska

  Z przyjemnością nauczyłabym się obsługi ich wszystkich.

  Reply
 • Świat Pani Domu - Ola

  Ja używam jeszcze Canva i inCollage.

  Żałuję, że nie ogarniam Lightrooma – podobają mi sie efekty kolorystyczne, które można stworzyć za pomocą tego programu.

  Reply

Dodaj komentarz