Styl życia Uroda

Skuteczna ochrona przed słońcem

skuteczna ochrona przed słońcem

Lato i upały zbliżają się do nas wielkimi krokami, co oczywiście jest cudowną wiadomością. Bo kto nie lubi słońca i tego ciepła, które mu towarzyszy. Jednak takie upały i słońce, mimo że są bardzo przez nas lubiane i każdego roku wyczekiwane. Nie są dobre dla naszej skóry, o którą trzeba dbać zawsze i w każdych warunkach.  Dziś chciałabym napisać czym są filtry, dlaczego warto i trzeba smarować nimi twarz latem. Zapraszam do dalszej części wpisu. Wszystkie zaproponowane przeze mnie produkty, można znaleźć w sklepie notino.pl

Promieniowanie słoneczne

Promieniowanie słoneczne ma szkodliwy wpływ na zdrowie naszej skóry. Jednym z najgorźniejszych promieniowań jest dla nas ultrafiolet (UV), które w zależności od długości fali dzielimy na trzy części UVA, UVB i UVC. Działanie takiego promieniowania, powoduje przyspieszenie procesów starzenia się skóry, a także może prowadzić do groźnych chorów nowotworowych, dlatego niezwykle ważne jest ograniczenie czasu spędzanego na słońcu oraz stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

UVA

Promienie UVA docierają do ziemi przez cały rok i stanowi 95% promieniowania ultrafioletowego. Pobudza ono wytwarzanie barwnika przy pomocy melanocytów, a w mniejszym stopniu powoduje rumień na skórze, może również powodować reakcję alergiczną. Promienie UVA są odpowiedzialne za foto starzenie się skóry, gdyż uszkadzaja włókna kolagenowe i elastyny. Powoduje to zwiotczenie skóry i utratę jędrności, a to prowadzi do zmarszczek. Promienie te mogą powodować alergie słoneczną, która objawia się wypiekami i rumieniem. Wtedy odczuwamy tak zwane swędzenie skóry. Najgorźniejszy jest jednak inny fakt — Promienie UVA mogą prowadzić do powstawania nowotworów.

UVB

Jest to rodzaj promieniowania ultrafioletowego. Promieniowanie elektromagnetyczne, które nie jest widzialne dla człowieka. Jak działa? Dociera do naskórka i wywołuje oparzenia słoneczne. Promienie te emitowane są przez słońce aż do ziemi, jednak częściowo pochłania je warstwa ozonowa. To właśnie podczas tego promieniowania wydzielana jest witamina D. W ten sposób stymuluje produkcję melaniny, czyli odpowiada za opaleniznę. Skutki uboczne, jakie za sobą niesie to rumień, alergie, zwiększa częstotliwość występowania czerniaka.

UVC

Promieniowanie, które ma najmniejszy zasięg, dzięki warstwie ozonowej nie powinno dosięgać powierzchni ziemi. Jednak przez przerzedzanie się owej warstwy, nawet którtki kontakt z tym rodzajem promieniowania może skutkować oparzeniami słonecznymi.

Jak sobie radzić z takim promieniowaniem?

  • Unikamy długiego przebywania na słońcu
  • Dla matek — nie „wystawiamy” niemowlaków na bezpośrednie słońce
  • Używamy odpowiednich kosmetyków ochronnych
  • Nie zapominamy o regularnym nakładaniu kremów z filtrem

Jakie kremy z filtrem polecam?

Vichy Ideal Soleil 

Jest to ultra lekki krem do twarzy i ciała, który zapewnia naszej twarzy ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Posiada w sobie filtr 50 SPF. Chroni przed wcześniej wspomnianymi  promieniami  UVA i UVB.  Krem zapewnia również naszej skórze nawilżenie.

Vichy Idéal Soleil
Vichy Idéal Soleil

La Roche-Posay Anthelios XL

Jest to żel-krem matujący, posiadają także SPF 50. Zapewnia nam skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. Świetnie matuje naszą skórę i zapobiega błyszczeniu. Skóra po nim jest aksamitna i matowa. Jedna z największych zalet tego kremu, to fakt że ujednolica koloryt.

La Roche-Posay Anthelios XL
La Roche-Posay Anthelios XL

Podsumowanie

Choć wszyscy tak bardzo lubimy kąpiele słoneczne i chcemy być ładnie i równomiernie opaleni, nie należy zapominać o złym wpływie promieniowania słonecznego na nasze działo. Stosowanie kremów z filtrem to jedna z najskuteczniejszych metod w walce z negatywnym wpływem opalania. Drogie Panie, czerwiec tuż, dlatego zadbajmy o naszą cerę!

Nie znaleziono komentarzy