Social media

Instagram zaczyna walkę ze sztuczną aktywnością!

instagram_usuwa_sztuczna_aktywnosc-min

Dwa dni temu Instagram przekazał na swoim blogu informację, w której mogliśmy przeczytać, że firma zaczyna zabierać się za usuwanie sztucznie generowanej aktywności na kontach użytkowników.

– Aplikacje, które generują fałszywe polubienia, komentarze oraz dodawanie użytkowników do obserwowanych, nie tylko są niedobre dla społeczności, ale przede wszystkim naruszają nasze wytyczne i warunki korzystania z serwisu – możemy przeczytać na blogu Instagrama – Wprowadzając aktualizację, stawiamy kolejny krok w kierunku utrzymania społeczności naszego serwisu w odpowiednim porządku, w którym użytkownicy łączą się i dzielą swoimi przeżyciami przede wszystkim w autentyczny sposób – poinformowała firma

Instagram zaczyna walkę ze sztuczną aktywnością – walka z wiatrakami

Boty i aplikacje na Instagram powstają na potęgę. Kiedy jedna zostanie usunięta, w jej miejsce pojawią się dwie kolejne. Jaki jest ich cel? Przede wszystkim generowanie polubień i komentarzy, a także pozyskiwanie nowych obserwatorów. Wszystko to ma na celu zwiększenie zaangażowania na koncie, co pozwala przyciągnąć nowe grono odbiorców i … firm, na czym najbardziej zależy Influencerom.

Na razie ostrzeżenie – dla osób korzystających z aplikacji

Nowe mechanizmy Instagrama rozpoczęły już swoje żniwa. Jeśli aplikacja wykryje, że korzystaliście z programów, które zwiększały zaangażowanie na waszym profilu, zwiększając liczbę polubień, obserwatorów czy komentarzy, otrzymacie najpierw wiadomość taką jak ta poniżej. Dla osób, które szukają ścieżki na skróty, jest to dobra informacja, bowiem na razie otrzymają oni jedynie takie ostrzeżenie i zostaną poproszeni o zmianę hasła na swoim koncie.

Instagram nie sprecyzował jednak, co się stanie z osobami, które postanowią sprzeciwić się nowym zasadom.

instagram_press
Źródło: www.instagram-press.com

Instagram będzie kasował sztuczną aktywność do skutku

Firma na swoim blogu poinformowała również, że w przeciągu kilku tygodni uruchomi kolejne mechanizmy, które zajmą się czyszczeniem platformy. Na pierwszy ogień ma pójść blokowanie stron z aplikacjami, tak jak miało to miejsce z Instagress. Ta popularna aplikacja została zamkniętą w 2017 roku. Teraz w jej ślady mają pójść tacy „gracze” jak Boostio, Archie czy InstarocketProX.

Instagram ostrzega Nas również, przed aplikacjami lub serwisami, które często podłączają się jako „zaufane aplikacje”. Mogą one bez naszej wiedzy, wykonywać dodatkową aktywność. W poście Jak zabezpieczyć konto na Instagramie, pisałam jak sprawdzić, które aplikacje mamy podpięte do konta.

Wreszcie!

Cała platforma obecnie przeżywa istną plagę związaną z generowaniem sztucznego ruchu. Czy to będzie koniec z kupowaniem ruchu na Instagramie? Niestety, nie sądzę. Jednak mam nadzieję, że działania Instagrama doprowadzą do poprawienia funkcjonowania całej aplikacji.

18 komentarzy

 • mom_lifestyle_

  Jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyjdzie 🙂
  Nie będzie na szczęście ciągle tych samych komentarzy od jednej osoby 🙈

  Reply
 • jestemkas

  Ciesze sie, ze zachodza takie zmiany w koncu! Instagram nareszcie wział się za to 🙂

  Reply
 • Ptysia

  Moim zdaniem to bardzo dobrze! Niektórzy przesadzają z kupowaniem follow, a potem dysproporcja – 70 tysięcy obserwatorów, a 200 osób polubiło zdjęcie. Cóż 🙂

  Reply
 • Kosmetykoholiczka

  Świetnie, że podjęli takie kroki, bo niestety na IG roi się od kont z kupionym follow, like czy komentarzami. Mam nadzieję że walka zakończy się sukcesem , choć szczerze mówiąc chciałabym aby udostępnili jakaś aplikacje w której można blokować obserwujące nas konta masowe, bo nie nadążam robić tego recznie😔

  Reply
 • Marlena

  To naprawdę świetny krok z ich strony! Trzeba walczyć z tym sztucznym ruchem, ukrócić co niektórym ich kłamstwa. Ciesze się ze w koncu podjęli taka decyzje i glosno się o tym mówi!

  Reply
 • StyleVibes.pl

  W tym wszystkim liczy się dobro użytkownika, a im mniej spamu tym oczywiście lepiej!

  Reply
 • Jak pięknie być kobietą

  Mam nadzieję, że konta, które pękają w szwach od arabów pójdą w zapomnienie 😀

  Reply
 • Beautydorczi

  A niech Instagram usunie im konta za takie coś 🙂

  Reply
 • paulyenn

  Mnie drażnią boty celebrytów, którzy obserwują i zaraz robią unfollow lub komentarze typu emotki 🙂

  Reply
 • Lux Factor

  Nie wiedziałam o tym 🙂
  Dobrze, niech się biorą za oszustów!

  Reply
 • Wera

  i bardzo dobrze. Teraz wyjdzie na jaw kto oszukiwał

  Reply
 • Cathy

  Super, że w końcu Instagram coś z tym zrobi, bo naprawdę od tych wszystkich botów to się aż odechciewa…

  Reply
 • Beauty-and-Nails

  hmmm… temat rzeka. ja mam bardzo mało obserwatorów coś ponad tysiąc i firmy nie chcą współpracować z takimi mini zasięgami, notorycznie mają wymagania że np nie mniej niż 10000 obserwatorów, lub więcej – za barter :/ tylko nie patrzą na to czy są to sztuczni/kupieni obserwatorzy, czy prawdziwi. nie wiem, czy Instagramowi uda się ta walka ze sztuczną aktywnością.

  Reply
 • Lili

  Czesciowy porzadek zrobia ale nie dadza rady do konca temu zapobbiec

  Reply
 • Żaneta Serocka

  Lubię przeglądać zdjęcia na insta. sama też czasami coś dodaję ale w ogóle nie promuję swojego profilu.

  Reply
 • Zuzka

  Cieszę się, że ktoś się zaczął brać za takie rzeczy. Znam dużo profili które mają nabite tysiące follow arabami i pustymi kontami – i ich liczba co chwila spada i znowu wzrasta – jednego dnia dana blogerka ma 8 tys a drugiego 12 więc coś jest nie tak. Może w końcu ludzie przejrzą na oczy.

  Reply
  • sarkove

   Święte słowa 🙂 Liczba follow to jedno, mnie najbardziej drażnią gdy celebrytki mają wykupione boty, które komentują losowe zdjęcia, najczęściej jest to sama emotka uśmiechu lub serduszka 🙂

   Reply
 • Marti

  Dobrze ze ktos to opisal bobilosc fejkowych informacji ktore krążą jest za duza. Swietne!

  Reply

Dodaj komentarz