Social media

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Użytkownicy każdego dnia zostawiają ponad 4 miliardy serduszek pod zdjęciami innych osób, a zaangażowanie użytkowników jest (podobno) 15 razy większe niż na Facebooku. Nie bez powodu więc, konta z prawdziwymi i realnymi fanami są warte dużo, nawet bardzo dużo. Coraz częściej słyszy się o tym, że komuś skradziono konto, jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie przed kradzieżą? Co zrobić by maksymalnie utrudnić dostęp do konta, osobom trzecim? Na to i wiele podobnych pytań, postaram się odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszam!

Porady o zabezpieczeniu konta na Instagramie

Hasło

Zanim zaczniemy zabezpieczać nasze konto na Instagramie, postarajmy odpowiedzieć sobie na pytanie – Czy nasze hasło jest wystarczająco „mocne”? Mocne hasło, to takie które zawiera kombinacje liter oraz cyfr. Najlepiej jeszcze w kombinacji duże i małe litery oraz znaki specjalne. Zwróćmy uwagę czy hasło, które posiadamy nie odnosi się bezpośrednio do naszego imienia, daty urodzenia czy informacji, które można wywnioskować w łatwy sposób z naszego konta, jak np. imię psa, z którym dodajemy każde zdjęcie. Po co ułatwiać prace złodziejom, którzy tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi?

 

Aplikacje trzecie

Wiele stron internetowych, serwisów oraz przede wszystkim aplikacji oferuje nam dodatkowe funkcje w zamian za zezwolenie aby ich aplikacja miała dostęp do naszego konta. Nie ma prostszej drogi do stracenia konta. Niestety wiele osób chcących szybko wybić się na Instagramie, próbuje korzystać z aplikacji które tworzą nam „prawdziwy” ruch na koncie, czyli tak zwane boty. Na całe szczęście łatwo sprawdzić jakim aplikacjom zezwalamy na dostęp do naszego konta. Sprawdzicie to pod tym linkiem TUTAJ

jak zabezpieczyc konto na instagramie
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie? Skutecznie. Jednym z najbardziej sprawdzonych metod na zabezpieczenie konta, jest włączenie Uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jak to działa? Zabezpieczenie to, włączamy w ustawieniach naszego konta. Przy każdym logowaniu do naszego konta, zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowego kodu, który otrzymamy w wiadomości SMS.

 

Logowanie w podejrzanych miejscach

Pamiętajmy, aby unikać logowania się na konto na podejrzanych stronach, które „wymagają zalogowania się przez Instagram” aby kontynuować. Starajmy się również unikać logowania na konto przez przeglądarki, w komputerach, czy tabletach które są dostępne publicznie. Takie miejsca to np. szkoły, biblioteki itp.

 

Jak zabezpieczyć swoje konto? – Dodatkowe porady

Nie ma lepszej metody na zabezpieczenie swojego konta, niż myślenie o tym co robimy. W momencie, gdy jakaś strona lub aplikacja wymaga od nas połączenia z naszym kontem powinna zapalić nam się czerwona lampka! Powinniśmy w tym momencie pomyśleć czy na pewno chcemy aby ta strona czy też aplikacja, miała dostęp do naszego konta.

Starajmy się maksymalnie uważać na wiadomości które otrzymujemy od nieznajomych. Zarówno na naszą skrzynkę e-mail lub też na skrzynkę instagramową. Często takie wiadomości zawierają nieznane linki do strony, po wejściu na którą automatycznie zostaniemy wylogowani z konta, na którym będą działy się dziwne rzeczy, a my pewnie nie odzyskamy już naszego profilu.

Jeśli jesteśmy Influencerami i podajemy w opisie naszego profilu, adres e-mail do współprac, starajmy się aby ten adres był inny niż ten którego używamy do logowania się na konto. Podając konto na naszym profilu, znacznie ułatwiamy pracę złodziejom, którym do pełni szczęścia brakuje już tylko hasła.

kradziez konta na instagramie
Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie przed kradzieżą?

Co polecam aby zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

 • Zmieniajmy często hasło, stosując „mocne” hasła
 • Nie zapamiętujmy haseł na nie swoich urządzeniach
 • Zastanówmy się za każdym razem, gdy jakaś zewnętrzna aplikacja wymaga dostępu do naszego konta
 • Sprawdźmy raz na jakiś czas jakie aplikacje są na liście naszych zaufanych
 • Sprawdźmy raz na jakiś czas czy mamy włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Unikajmy aplikacji do unfollow, a jeśli już z jakiejś korzystamy, poczytajmy opinie o niej
 • Gdy zobaczymy dziwne zachowanie jak np. duży spadek osób, które obserwujemy lub napływ dużej ilości nieznanych kont w jednym momencie – wykonajcie wszystkie powyższe czynności.
 • … miejmy oczy szeroko otwarte, ponieważ konto które możemy prowadzić wiele lat i mieć na nim wiele ważny zdjęć, przez chwilę nieuwagi możemy stracić.

 

Mam nadzieję, że wpis ten choć trochę podpowie Wam jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie. Dajcie znać czy znacie jeszcze jakieś dodatkowe metody lub porady, które mogą okazać się cenne. Pierwszy wpis z serii „Instagram” o Aplikacji do edycji zdjęć, możecie znaleźć pod tym linkiem, zapraszam!

28 komentarzy

 • Iwona

  Dzień dobry. Czy ktoś ma włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie, potwierdzane SMS przy logowaniu i miał sytuację, że przy próbie logowania ten kod na SMS nie przychodził? 🤨 Ten dodatkowy kod uzyskiwania dostępu też mi zginął. Nie dostanę się już na konto?

  Reply
 • Magdaleesz

  W ostatnim czasie tych kradzieży kont na instagramie jest strasznie dużo.
  To jest aż przykre.
  Współczuje każdemu kto musiał z tym walczyć.
  Świetny wpis, mega przydatny! ❤️

  Reply
 • paulyenn

  Teraz coraz częściej słyszy się o kradzieżach.. To straszne..
  Świetny wpis 🙂

  Reply
 • Agnieszka

  Trzeba też patrzeć z czym się łączy aplikacja i czytać dokładnie wszystko 😉

  Reply
 • Ola ze StyleVibes.pl

  Dobry poradnik, szczególnie trzeba dbać o dostęp przez aplikacje zewnętrzne. Wystarczy być zalogowanym choćby w mobilnym Safari na Instagrama, by narobić sobie problemów klikając gdzie popadnie i dając dostęp zewnętrznym usługom 🙂

  Reply
 • Zuzka

  Ostatnio dużo słyszałam o włamaniach na instagram czy facebook – ja na szczescie nie mialam takiego problemu. Bardzo ciekawy i przydatny post!

  Reply
 • Marlena

  Patrząc na to co dzieje się ostatnio na instagramie trzeba w 100% zadbać o bezpieczeństwo swojego konta! To co podałaś to kroki które powinien podjąć każdy z nas!

  Reply
 • Ptysia

  Ostatnio tyle się słyszy o kradzieżach kont, że takie zabezpieczenia są niezwykle ważne. Ostatnio ustawiłam sobie uwierzytelnianie dwuskładnikowe, ale i tak się nieco stresuję.

  Reply
 • Lili

  Wlasnie musze tez wszedzie hasla pozmieniac zeby zabezpieczyc konta 🙂 ostatnio ktos mi sie probowal wlamac na facebooka :O

  Reply
 • jestemkas

  Uwielbiam czytać Twoje wpisy, nie ograniczasz się do jednej kategorii, to jest świetne 🙂 Tyle porad co udało mi się u Ciebie znaleźć, to szok <3 dziękuje 🙂

  Reply
 • mom_lifestyle

  Nie wiedziałam o tej stronie, w której można sprawdzić dostępność konta. Zrezygnowałam z kilku, dziękuję za tę informację ❤️

  Reply
 • Wera

  Uwierzytelnienie duskalsnikowe nie dziala. Wiele kont zostalo skradzionych

  Reply
 • Beautydorczi

  Mnie próbował się ktoś raz włamać, szybko zmieniłam hasło 🙂

  Reply
 • Julia

  Świetny wpis – coraz częściej zdarzają się kradzieże kont, a niestety wiele osób wciąż nie wie, jak próbować się przed tym ochronić.

  Reply
 • Joanna Nowak

  Słyszałam już o kilku takich przypadkach, gdzie dziewczyny straciły swoje konta na Instagramie. I nic się nie da z tym zrobić. Warto więc zastosować się do twoich wskazówek 😉

  Reply
 • Beauty-and-Nails

  Bardzo ciekawy i pomocny wpis 🙂

  Reply
 • Anszpi

  Przydatne informacje, muszę popracować nad zabezpieczeniami swojego konta.

  Reply
 • Żaneta Serocka

  ciekawy wpis. ja jestem laikiem jeśli chodzi o instagram, czasami przez kilka tygodni tam nie wchodzę i nic nie wrzucam choć myślę, ze to social medium ma wielkie możliwości i przyszłość.

  Reply
 • Cherry Belle

  Zawsze wato się zabezpieczać w sieci 🙂

  Reply
 • Lakierowniczka

  Mi ktoś się włamał i usunął konto, do teraz nie udało mi się to odblokować. Instagram w tej sprawie nic nie pomógł, więc od wtedy dbam o swoje konto☺

  Reply
  • sarkove

   Właśnie słyszałam, że support Facebooka(Instagramu) to jedna wielka porażka. Wiesz kiedy i gdzie popełniłaś błąd, że Twoje konto zostało skradzione? Współczuje 🙁

   Reply
   • Lakierowniczka

    To nie był konkretnie mój błąd, rano miałam tylko maile, że ktoś się zalogował, zmienił hasło i usunął konto. Tyle… Pisałam do nich, odpisywali mi, kupa z tym roboty, trzeba sobie zdjęcia robić itp. i ostatecznie mi odpisali, że problem rozwiązany, mimo że nic nie zrobili.

    Reply
 • Kosmetykoholiczka

  Ja już boję się do tego stopnia że loguje się tylko na domowym wifi i sieci komórkowej i co 3 dni zmieniam hasło 😂 i z żadnych zewnętrznych aplikacji nie korzystam w obawie przed zlodziejami❤

  Reply
  • sarkove

   No ja mam podobnie, bardzo często zmieniam hasło i unikam wszelkich aplikacji 🙂

   Reply
 • Marta

  O kurde, nawet nie wiedzialam ile mam podpietych dziwnych aplikacji 😮 Dziekuje za ten poradnik!

  Reply
 • Katsuumi

  Baaardzo mi pomoglas 🙂 przydatny post, zapisuje sobie go!

  Reply
  • sarkove

   Cieszę się, że post jest użyteczny! Pozdrawiam 🙂

   Reply

Dodaj komentarz