Social media Wydarzenia

See Bloggers 2018 – internet w sercu polski!

see bloggers 2018

Cześć! Możliwe, że widzieliście moją relację na Instagramie, a jeśli nie to muszę się pochwalić! Poprzedni weekend spędziłam na festiwalu See Bloggers, który w tym roku odbył się w Łodzi! Był to mój pierwszy festiwal twórców internetowych i ogólnie pierwszy taki event w jakim miałam okazję uczestniczyć. Koleżanka spytała mnie ostatnio, kiedy się rejestrowałam i skąd się dowiedziałam o takim wydarzeniu … i w tym momencie mnie zamurowało. Aż wstyd się przyznać, lecz kompletnie nie pamiętam skąd i kiedy dowiedziałam się o See Bloggers.  Jak pewnie wiecie, albo nie (no tak, to dopiero mój pierwszy wpis, nie licząc powitalnego) … w świecie blogerskim stawiam swoje pierwsze kroki, dlatego informacja że udało mi się dostać na to wydarzenie sprawiła lekkie zamieszanie w mojej głowie. Z jednej strony radość, ktoś mnie docenił, dostrzegł mój instagramowy profil a z drugiej strony lekkie przestraszenie, jak ja się tam odnajdę! Kiedy już do mnie w pełni dotarło, że mam możliwość pojawić się na tak dużym wydarzeniu internetowego świata  – nie mogłam się doczekać.

O festiwalu See Bloggers słów kilka – co to jest i dla kogo?

Zacznijmy od początku. Czym w ogóle jest See Bloggers? Jest to największy festiwal dla twórców internetowych i influencerów w Polsce. Głównym założeniem tego festiwalu jest edukacja, ale przede wszystkim integracja twórców internetowych, wymiana własnych doświadczeń związanych z social media i ogólnopojętą działalnością w internecie. W tym roku festiwal odbył się w Łodzi co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do wzięcia udziału, ponieważ mieszkam w tym pięknym na swój sposób mieście. See Bloggers to również panele dyskusyjne, warsztaty, możliwość spotkania się z markami.

See Bloggers 2018 Łódź - Sarkove
See Bloggers 2018 Łódź – Identyfikator uczestnika

Moje wrażenia po See Bloggers 2018

Dla mnie festiwal rozpoczął się już w piątek od rejestracji w EC1. Cały proces związany z rejestracją, odbiorem identyfikatora, to była tylko formalność. Jednak dla mnie oficjalny start See Bloggers zaczał się po godzinie 20, gdy udało mi się spotkać z czterema blogerkami, które na codzień obserwuje i podziwiam jedynie przez ekran telefonu. I wiecie co? Było fantastycznie! Nie ma nic lepszego niż poznać ludzi, którzy są Twoją inspiracją, wymienić się ciekawostkami, doświadczeniami i po prostu porozmawiać na tematy inne niż internetowa działalność. Do domu wróciłam grubo po północy, więc jak się domyślacie spotkanie było bardzo udane! 😀

#SeeBloggers dzień 1 – Przyszła sobota, na myśl o tym ile mogę poznać ludzi i marek, które znam z internetu byłam dość zestresowana, ale i podekscytowana. Gdy już dotarłam na miejsce okazało się, że stres nie był potrzebny – spotkałam się z dziewczynami, z którymi dzień wcześniej byłam na integracji i zaczęłyśmy zwiedzanie oraz słuchanie wykładów. Na festiwalu było mnóstwo marek, niestety nie udało mi się porozmawiać ze wszystkimi. Największe wrażenie zrobiło na mnie stoisko Bonprix i Natura Siberica. Były piękne ! Bonprix świetny letni klimat z huśtawką która robiła furorę wśród wszystkich którzy odwiedzili to stoisko (chyba każdy zrobił sobie choć jedno zdjęcie na huśtwace lub nagrał relację na Instastory). Natura Siberica natomiast zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, ze względu na całą otoczkę i ciekawe podejście do blogerów … dlaczego ciekawe? O tym za moment!

See Bloggers 2018 Łódź - Sarkove
See Bloggers 2018 Łódź – Natura Siberica

Warsztaty czas zacząć – Oillan, Natura Siberica i wiele wiele więcej!

O godzinie 12.00 udałam się na pierwsze warsztaty z marką Oillan, tematem były składniki chemiczne występujące w kosmetykach. Było bardzo przyjemne, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, mogłyśmy zapoznać się ze składnikami jakie najczęściej możemy spotkać w produktach do pielęgnacji. Bardzo miłym zaskoczeniem, była cała torebka kosmetyków od firmy Oillan, które otrzymała każda z uczestniczek. Już rozpoczęłam testowanie! Po chwili przerwy na kawę, przyszła pora na warsztaty z Natura Siberica i to właśnie one zrobiły na mnie duuuże wrażenie. Bardzo miła Pani opowiedziała nam wiele ciekawostek m.in. dlaczego węgiel rozjaśnia? Jak natura działa na człowieka, a jak człowiek na naturę? I najważniejsze jakie tajemnice kryje dzika Syberia? Gdybym tylko na studiach słuchała wykładów tak uważnie jak na See Bloggers 😀 Ale wracając do Natura Siberica, druga część spotkania była bardziej praktyczna – tworzyłyśmy swój własny, malutki skrawek natury, który mogłyśmy zabrać później ze sobą. Świetny pomysł, przyznacie!

Trochę zmęczona, zostałam porwana przez koleżankę na wywiad z Katarzyną Nosowską. Temat spotkania – „IG na tłusto, czyli Katarzyna Nosowska na Instagramie”.  Każdy chyba może domyślić się, że wykład był bardzo zabawny. Pani Nosowska jest świetną babeczką z ogromnym poczuciem humoru, co łatwo zobaczyć na jej instagramowym profilu!

See Bloggers 2018 Łódź - Sarkove
See Bloggers 2018 Łódź – Bonprix It’s me!

 

See Bloggers 2018 Łódź - Sarkove
See Bloggers 2018 Łódź – Huśtawka Blogerów 🙂

Gala #Hashtagi Roku – podsumowanie dnia pierwszego

Chyba na ten moment czekałam najbardziej, Gala #Hashtagi Roku z koncertem Katarzyny Nosowskiej, było świetnie! Przy lampce wysokoprocentowego trunku, poznałam jeszcze więcej ciekawych osób, przede wszystkim otrzymałam kilka bardzo cennych wskazówek o prowadzeniu bloga od blogerek, które na rynku mają wyrobioną już swoją markę. To dzięki nim, stwierdziłam, że może mój blog będzie kolejnym na liście, lecz może kogoś zainteresuje i kiedyś stanie się miejscem, które jakiś czytelnik, będzie odwiedzał każdego dnia? Tego nigdy nie wiadomo! Dziewczyny, jeśli to czytanie, dzięki!

See Bloggers 2018 Łódź - Sarkove
See Bloggers 2018 Łódź – FitLovers, IdaCupas, _nowyou

Festiwal internetowych twórców minął jak jeden dzień

Mój festiwalowy dzień, rozpoczął się dość późno, po gali musiałam odespać co swoje, jednak o godzinie 12 ruszył pierwszy wykład, na który udało mi się zapisać. Prowadzone przez firmę Olympus, warsztaty pod tytułem „Fotografia typu flat lay”, czyli można powiedzieć, strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o mój profil! Wiele cennych informacji, ciekawe wskazówki, o których postaram się zrobić osobny wpis, dla osób rozpoczynających swoją przygodę z takim typem fotografii. A następnie to co najlepsze, czyli praktyka, na której każdy z uczestników warsztatów mógł wybrać dla siebie aparat i zapoznać się z profesjonalnym sprzętem o którym marzy nie jedna osoba zajmująca się fotografią. Mieliśmy możliwość robienia zdjęci własnych kompozycji flat lay profesjonalnym sprzętem przy równie profesjonalnym oświetleniu. Bardzo się cieszę, że zapisałam się na te warsztaty.

See Bloggers 2018 Łódź - Sarkove
See Bloggers 2018 Łódź – Nutka

SeeBloggers 2018 – Podsumowanie moim okiem

Uff… to był weekend pełen wrażeń! Bardzo się ciesze, że się zdecydowałam na to wydarzenie. Najcenniejsze dla mnie była możliwość poznania tylu fantastycznych osób, z którymi w dużej mierze spotkam się już we wrześniu na targach Beauty Days w Warszawie nie mogę się doczekać!

Ciężko mi podsumować cały festiwal i wyrazić własne zdanie, ponieważ nie mam go do czego porównać. Jednak ze swojej strony kieruje duże ukłony w kierunku organizatorów, wszystko było świetnie zorganizowane! Postaram się w plusach i minusach, krótko podsumować See Bloggers! Zacznę od minusów :

Plusy i minusy festiwalu

Minusy festiwalu:

 • Słabo zorganizowany system rejestracji osób towarzyszących, chętnych na warsztaty – przed festiwalem wysłałam zgłoszenie osoby towarzyszącej podczas gali, podałam wszystkie dane swojego narzeczonego i czekałam na jakiś email. Niestety okazało się, że nie ma go w systemie, ponieważ nie otrzymali takiego zgłoszenia! Na całe szczęście jestem z Łodzi, więc nie było to dla mnie problemem. Jednak moja koleżanka, która przyjechała z Wrocławia miał identyczną sytuację i jej osoba towarzysząca musiała pozostać w hotelu. Kolejny problem był z rejestracją na warsztaty, która działała na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Rejestracja startowała o godzinie 20.00 ja otrzymałam mail z linkiem do rejestracji o 19.58 więc udało mi się zapisać na wszystko, natomiast koleżanki potrafiły dostać wiadomość dopiero o 20.02 lub nawet 20.07. Wydaje się śmieszne, kilka minut różnicy, jednak o 20.02 wszystkie miejsca na warsztaty były już zajęte.

 

 

Plusy festiwalu:

 • Świetna organizacja w kwestii rejestracji, aplikacji z Agendą,
 • Bardzo duża różnorodność warsztatów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie,
 • Świetny dobór firm, które stanęły na wysokości zadania

 

… i to by było na tyle! Jeśli dalej zastanawiacie się czy w 2019 roku warto wybrać się na kolejną edycję See Bloggers to ja serdecznie zachęcam! Wiem już teraz, że będzie na pewno! Teraz już zapraszam Was na mój instagram – Sarkove, gdzie znajduje się wyróżniona relacją „Events”, gdzie można znaleźć krótką migawkę z festiwalu … Cześć!

20 komentarzy

 • Notino.pl inspiruje! – Sarkove Blog lifestylowy

  […] mam okazję uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach. Jednym z takich wydarzeń jest coroczne SeeBloggers, podczas którego możemy spotkać wiele osobistości z najróżniejszych dziedzin życia. Ludzie, […]

  Reply
 • Cathy

  Wspaniałe wydarzenie. Mam nadzieję, że uda i mi się kiedyś wybrać na See Bloggers 🙂

  Reply
 • Agnieszka

  Jak mam być szczera to tegoroczne seebloggers było lepsze niż w ubiegłym roku.
  Inne podejście było do twórców 😉

  Reply
 • Zuzka

  Ja się nie zgłaszałam bo mam trochę daleko do Łodzi, ale kto wie – może za rok jednak się zdecyduję 😀

  Reply
 • Lakierowniczka

  Uwielbiam takie wydarzenia, niestety w tym roku po raz kolejny ominęłam zapisy na See bloggers! Nie wiem jak ja to robię, ale w tym czasie jakoś zawsze o nich zapomnę! 🙂

  Reply
 • Joanna Nowak

  Muszę się zgłosić 🙂 Szkoda że tym razem nie wysłałam zgłoszenia, bo Łódź to moje miasto 😉 Słyszałam że warsztaty z marką Natura Siberica były ekstra 😉

  Reply
 • Anszpi

  Fantastyczne wydarzenie, bardzo lubię takie spotkania. Szkoda, że nie mogłam uczestniczyć w tym wszystkim

  Reply
 • Beauty-and-Nails

  Na takim blogerskim spotkaniu jeszcze nie byłam, ale widać że warto się wybrać 🙂

  Reply
 • Lili

  Bardzo fajny są takie i Eventy i mam nadzieję że za jakiś czas również będę mogła w takim uczestniczyć i że będą bliżej twojej miejscowości 😀

  Reply
 • Żaneta Serocka

  piękne włosy, choć blog prowadzę od 6 lat to jeszcze nigdy nie byłam na see-bloggers ani na żadnym innym blogerskim zjeździe czy targach kosmetycznych

  Reply
 • Wera

  fajne wydarzenie. na pewno zostanie długo w pamięci

  Reply
 • Monika

  Na takich wydarzeniach właśnie najłatwiej jest poznawać nowe osoby. wszyscy w jednym miejscu mają w końcu wspólną pasję 🙂

  Reply
 • Jak pięknie być kobietą

  Nigdy nie byłam na Seeblogers i pewnie szybko się tam nie pojawię, bo to trochę daleko ode mnie 😀 Mimo to zawsze z zaciekawieniem oglądam wszystkie relacje znajomych blogerek 😀

  Reply
 • Jak pięknie być kobietą

  Nigdy nie byłam na żadnej tego typu imprezie, bo… po prostu jakos mi nie po drodze, ale kiedy czytam takie relacje, to wtedy zaczynam żałować. Świetna sprawa i to poznawanie się z innymi, z ktorymi znamy się tylko przez ekran. Świetna relacja 😉

  Reply
 • Energylandia w Zatorze - moje odczucia i praktyczne wskazówki! – Sarkove - Blog Lifestylowy

  […] Zapraszam również do poprzedniego wpisu o See Bloggers! […]

  Reply
 • Inked Natalie

  Bardzo żałuje, że nie mogło mnie tam być. Następnej edycji na pewno nie przegapie! ❤️❤️❤️
  Przyjemnie się ciebie czyta! 😘

  Reply
 • Marti.Blog

  Byłam w 2017 na See Bloggers, w tym roku się nie udało ale jak widzę po relacji było swietnie! Do zobaczenia za rok!

  Reply
 • kinga.budzinskaa

  Świetny wpis, czekam na kolejne ;*

  Reply
 • kahsdesign

  To prawda, to wydarzenie dało nam wiele możliwości, a najważniejsze dla mnie było poznać osoby którymi inspiruje się na co dzień. Powiem szczerze, że wrażenie co do warsztatów mam podobne, że niestety ale system rejestracji na nie nie był zbyt dobry, dlatego też nie dostałam się na żadne, ale cóż mam nadzieję że w przyszłym roku już będzie inaczej. Super wpis kochana! Bardzo podoba mi się to jak opisałaś wydarzenie. Trzymam kciuki za dalsze prowadzenie bloga. ❤️

  Reply
 • ZblogowanyTaty

  Bylem na SeeBloggers, swietna organizacja, milo sie czyta ten wpis, czekam na kolejne

  Reply

Dodaj komentarz